AKTUALNOŚCI

Data publikacji: 09.02.2015
Spotkanie Klubu Podróżników 12.02.2015

Akwarium Gdyńskie zaprasza na spotkanie Klubu Podróżników, które odbędzie się w czwartek 12 lutego 2015 r. o godzinie 18.00. Prezentację “Madagaskar. Tomek na Czerwonej wyspie” przedstawi Tomasz Owsiany.
Wstęp wolny, wejście do sali kinowej Akwarium Gdyńskiego przez portiernię od strony falochronów (tak jak do biur).

Data publikacji: 21.01.2015
Ferie Zimowe w Podwodnej Metropolii 31.01 - 15.02.2015

Trójmiejski ogród zoologiczny – Akwarium Gdyńskie – zaprasza na FERIE ZIMOWE w PODWODNEJ METROPOLII. Nie zawiedzie się ten, kto oczekuje solidnej dawki wiedzy i emocji! Tegoroczne Ferie z Akwarium to nie tylko program ramowy, czyli atrakcje przygotowane na dni powszednie, albowiem w zestawieniu weekendowym znalazły się warsztaty fotograficzne i muzyczne, spektakle teatralne, bal karnawałowy i konkursy. Zobacz elektryzujący świat ukryty pod taflą wody!
W cenie BILETU WSTĘPU zawarte są wszystkie atrakcje ferii. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc grupy zorganizowane proszone są o zgłaszanie chęci udziału w programie ferii drogą telefoniczną: +48 587 326 620.
Program ferii >>

Data publikacji: 16.01.2015
Warsztaty fotograficzne 01.02.2015

Dzisiaj startują zapisy na warsztaty fotograficzne "Twórca i Tworzywo"!
Liczba miejsc ograniczona, więc nie zwlekaj z wyborem ciekawej propozycji na zimowy dzień. Zgłosić się możesz do 30 stycznia pod adresem mzywicka@mir.gdynia.pl. Warsztaty odbędą się 01.02 w Akwarium Gdyńskim. Start godz. 16:00 (Sala Kinowa).
Warsztaty poprowadzi znany trójmiejski fotografik Piotr Połoczański.
ZAPISY: mzywicka@mir.gdynia.pl | Na warsztaty należy przynieść własny sprzęt fotograficzny, przyda się również statyw. W zgłoszeniach proszę podać model swojego aparatu fotograficznego.
KOSZT: warsztaty w cenie biletu wstępu

Piotr Połoczański
Głównymi tematami w twórczości Połoczańskiego jest portret, reportaż, fotografia uliczna i społeczna. Operuje prostymi i oczywistymi środkami wyrazu, odrzucając obecnie modne sposoby wtórnego manipulowania obrazem. Pozorna prostota jest wynikiem opanowania warsztatu i łatwości nawiązywania kontaktu z osobami fotografowanymi. Jednym z efektów tej pracy jest realizowany od lat cykl niezwykle sugestywnych portretów znajomych, nieznajomych, sąsiadów.
Połoczański niejako uprawia swoisty "Zapis socjologiczny" Nowego Portu XXI. Dokumentuje ludzi, miejsca, wydarzenia.
Członek Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, Freelancer od 2002 r.,
Laureat pierwszej nagrody w kategorii "Kultura" - Gdańsk Press Photo 2012,
Wystawa fotograficzna 2,28km2 w CSW Łaźnia – 2013,

Data publikacji: 15.01.2015
Spotkanie Klubu Podróżników 15.01.2014

Akwarium Gdyńskie zaprasza na spotkanie Klubu Podróżników, które odbędzie się w czwartek 15 stycznia 2015 r. o godzinie 18.00. Prezentację “Brazylia – wyprawa przyrodnicza: wodospady Iguacu, rozlewiska Pantanal i Amazonia" przedstawi Adam Michalak.
Wstęp wolny, wejście do sali kinowej Akwarium Gdyńskiego przez portiernię od strony falochronów (tak jak do biur).

Data publikacji: 01.01.2015
Sprawozdanie z realizacji programu Błękitna Akademia 2014

Błękitna Akademia? to program szkoleń, warsztatów, zajęć (m.in. metoda projektu) kierowany do szerokiego grona odbiorców z województwa pomorskiego. W ramach Błękitnej Akademii zrealizowaliśmy trzy zadania przeznaczone dla różnych odbiorców:
Szkolenie "POTENCJAŁ WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO - WALORY PRZYRODNICZE I OCHRONA GATUNKOWA" kierowane do studentów uczelni pomorskich (zadanie 1), czyli być może przyszłych nauczycieli
Program PRZYRODA - PRZYGODA dla nauczycieli i edukatorów już pracujących (zadanie 2),
Projekt "Nasza rzeka wpływa do rezerwatu Beka" kierowany do uczniów szkół gimnazjalnych (zadanie 3), którym zaproponowaliśmy udział w zajęciach i projekcie badawczym.
Pełne sprawozdanie z realizacji >>


Data publikacji: 03.11.2014
Konkurs fotograficzny 03.11.2014

Odwiedziliście nas? Macie miłe wspomnienia uwiecznione na zdjęciach? Akwarium Gdyńskie MIR-PIB ogłasza konkurs fotograficzny zatytułowany “Moje wspomnienie z Akwarium Gdyńskiego”. Konkurs rozpoczyna się 03.11, fotografie można nadsyłać do 06.02.2015 roku. Prace można nadsyłać na adres akwarium.edukacja@mir.gdynia.pl. Więcej informacji poniżej.
Regulamin