AKTUALNOŚCI

Data publikacji: 23.03.2015
Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego - fotorelacja

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które gościliśmy podczas Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego w ostatnią niedzielę, zarówno naszym prelegentom, przedstawicielom zaprzyjaźnionych instytucji - jak i tym, którzy w tym dniu przyjęli rolę słuchaczy i obserwatorów podwodnego świata - a zwłaszcza przyrody Bałtyku.
Tego dnia prócz naszych zwierząt w Akwarium Gdyńskim można było także obejrzeć stoiska Gdynia Dive, Stowarzyszenia KrewAktywnych i Parku Kulturowego w Rzucewie oraz posłuchać przedstawicieli Morskiego Instytutu Rybackiego - PIB, Fundacji Trzeba Marzyć, Narodowego Muzeum Morskiego, Osady Łowców Fok oraz Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk.

Data publikacji: 18.03.2015
Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego 22.03.2015

W imieniu Akwarium Gdyńskiego mamy zaszczyt zaprosić studentów, abiturientów oraz świeżo upieczonych absolwentów na spotkanie, które odbędzie się w Akwarium Gdyńskim w najbliższą niedzielę, tj. 22 marca 2015. Tym razem zapraszamy nie tylko osoby znające się na biologii morza, ale wszystkich chętnych, ze szczególnym uwzględnieniem studentów zainteresowanych nowymi technologiami oraz promocją i marketingiem w turystyce. Spotkanie odbędzie się o godzinie 10:00. Godzinę później rozpoczynamy obchody Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego. Uczestnicy porannego spotkania są zaproszeni do udziału w organizowanych atrakcjach, zwiedzenia Akwarium Gdyńskiego oraz sprawdzenia funkcjonowania multimedialnych przewodników eGuide.
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zainteresowane zapraszamy do rezerwacji mailowej gniedoszytko@mir.gdynia.pl.

Data publikacji: 18.03.2015
Nieczynna winda 18.03.2015

Szanowni Państwo,
W dniach 18-25.03.2015 w Akwarium Gdyńskim z powodu remontu nie będzie działała winda. Dostęp na piętra możliwy będzie jedynie schodami.

Za utrudnienia przepraszamy.

Data publikacji: 12.03.2015
Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego 22.03.2015

Dla obywateli krajów nadbałtyckich, obecność plaż, czy morza jako takiego, jest na tyle oczywista, że w zasadzie nad tym faktem się nie zastanawiamy. Tymczasem mieszkamy nad wyjątkowym morzem, z którego (świadomie lub nie) czerpiemy korzyści każdego dnia. Warto jest sobie o tym przypomnieć, chociażby przy okazji zbliżającego się Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego. To święto, które obchodzimy tylko my – mieszkańcy krajów nadbałtyckich – aby uczcić najmłodsze i najsłodsze ze wszystkich mórz świata.
W niedzielę, 22 marca Akwarium Gdyńskie MIR-PIB razem z partnerami akcji, zaprasza do poznania dziedzictwa Morza Bałtyckiego – z biologicznego, historycznego i społecznego punktu widzenia.
W programie od 11:00 do 16:00:
 • Spotkania z pasjonatami – ludźmi, którzy związani swoje życie z Morzem Bałtyckim.
 • Laboratorium otwarte – poznaj z bliska mieszkańców morza
 • Zabawa Bałtykiem – gry i zabawy z efektem ubocznym w postaci uczenia się
 • Pokaz sprzętu nurkowego
 • Pokaz warsztatu krzemieniarskiego dawnego łowcy fok
 • Kurs pierwszej pomocy!
 • Zostań dawcą szpiku kostnego
 • Goście specjalni
Program
Sale edukacyjne 11:00 - 16:00
Mieszkańcy Bałtyku - warsztaty mikroskopowe
Zabawa Bałtykiem – gry edukacyjne
Galeria 11:00 - 16:00
Poznaj życie nurka – pokaz i przymiarki sprzętu / Gdynia Dive
Pokaz obróbki narzędzi z epoki kamienia / Muzeum Archeologiczne w Gdańsku
Kurs pierwszej pomocy / Stowarzyszenie KrewAktywni
Goście specjalni (Sala Kinowa)
11:00 Dr Jan Warzocha, Morski Instytut Rybacki-PIB – Wcale nie denne dno
12:00 Rafał Dadej, Fundacja Trzeba Marzyć – Piaskiem w raka, czyli wędrując wzdłuż Bałtyku w słusznej sprawie
13:00 Wojciech Joński, Narodowe Muzeum Morskie – Nurkowanie kiedyś i dziś
14:00 Danuta Król, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku – Osada Łowców Fok
15:00 Dr Piotr Bałazy, Instytut Oceanologii PAN – Co można znaleźć pod wodą
Ważne informacje:
 • W godzinach trwania imprezy wstęp na teren Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego bezpłatny
 • Rezerwacja miejsc w Sali Kinowej nie jest obowiązkowa, ale osobom, które chcą mieć pewność, że nie zabraknie dla nich miejsc radzimy rezerwację telefoniczną (58 732 66 20).
 • Atrakcje w Galerii oraz Salach Edukacyjnych odbywają się w sposób ciągły, bez rezerwacji miejsc.
 • Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego organizowany jest w ramach projektu BalticMuseums 2.0 Plus, realizowanego dzięki współpracy Unii Europejskiej w programie Południowy Bałtyk.
Informacje dla prasy >>

Data publikacji: 09.02.2015
Spotkanie Klubu Podróżników 12.02.2015

Akwarium Gdyńskie zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Podróżników w czwartek 12 marca 2015 r. o godzinie 18.00. Prezentację “Kaszuby oczyma twórcy ludowego Józefa Chełmowskiego” przedstawi Krzysztof Nowacki.

Wstęp wolny, wejście do sali kinowej Akwarium Gdyńskiego przez portiernię od strony falochronów (tak jak do biur).

Data publikacji: 09.03.2015
Wernisaż fotografii 06.03.2015
W piątek 06 marca odbył się wernisaż fotografii zwierząt z Akwarium Gdyńskiego. Podczas wernisażu zostało zaprezentowanych 5 najlepszych prac wybranych spośród 40 w konkursie "Moje wspomnienie z Akwarium Gdyńskiego." Nagrodzone prace zamieszczamy poniżej. Gratulujemy!

Data publikacji: 05.03.2015
Dzień kobiet 08.03.2015

Już w niedzielę Dzień Kobiet! Wszystkie panie, które przyjdą 8 marca do Akwarium Gdyńskiego mogą kupić bilet tańszy o 50%!

Zapraszamy!

Data publikacji: 09.02.2015
Spotkanie Klubu Podróżników 12.02.2015

Akwarium Gdyńskie zaprasza na spotkanie Klubu Podróżników, które odbędzie się w czwartek 12 lutego 2015 r. o godzinie 18.00. Prezentację “Madagaskar. Tomek na Czerwonej wyspie” przedstawi Tomasz Owsiany.
Wstęp wolny, wejście do sali kinowej Akwarium Gdyńskiego przez portiernię od strony falochronów (tak jak do biur).

Data publikacji: 21.01.2015
Ferie Zimowe w Podwodnej Metropolii 31.01 - 15.02.2015

Trójmiejski ogród zoologiczny – Akwarium Gdyńskie – zaprasza na FERIE ZIMOWE w PODWODNEJ METROPOLII. Nie zawiedzie się ten, kto oczekuje solidnej dawki wiedzy i emocji! Tegoroczne Ferie z Akwarium to nie tylko program ramowy, czyli atrakcje przygotowane na dni powszednie, albowiem w zestawieniu weekendowym znalazły się warsztaty fotograficzne i muzyczne, spektakle teatralne, bal karnawałowy i konkursy. Zobacz elektryzujący świat ukryty pod taflą wody!
W cenie BILETU WSTĘPU zawarte są wszystkie atrakcje ferii. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc grupy zorganizowane proszone są o zgłaszanie chęci udziału w programie ferii drogą telefoniczną: +48 587 326 620.
Program ferii >>

Data publikacji: 16.01.2015
Warsztaty fotograficzne 01.02.2015

Dzisiaj startują zapisy na warsztaty fotograficzne "Twórca i Tworzywo"!
Liczba miejsc ograniczona, więc nie zwlekaj z wyborem ciekawej propozycji na zimowy dzień. Zgłosić się możesz do 30 stycznia pod adresem mzywicka@mir.gdynia.pl. Warsztaty odbędą się 01.02 w Akwarium Gdyńskim. Start godz. 16:00 (Sala Kinowa).
Warsztaty poprowadzi znany trójmiejski fotografik Piotr Połoczański.
ZAPISY: mzywicka@mir.gdynia.pl | Na warsztaty należy przynieść własny sprzęt fotograficzny, przyda się również statyw. W zgłoszeniach proszę podać model swojego aparatu fotograficznego.
KOSZT: warsztaty w cenie biletu wstępu

Piotr Połoczański
Głównymi tematami w twórczości Połoczańskiego jest portret, reportaż, fotografia uliczna i społeczna. Operuje prostymi i oczywistymi środkami wyrazu, odrzucając obecnie modne sposoby wtórnego manipulowania obrazem. Pozorna prostota jest wynikiem opanowania warsztatu i łatwości nawiązywania kontaktu z osobami fotografowanymi. Jednym z efektów tej pracy jest realizowany od lat cykl niezwykle sugestywnych portretów znajomych, nieznajomych, sąsiadów.
Połoczański niejako uprawia swoisty "Zapis socjologiczny" Nowego Portu XXI. Dokumentuje ludzi, miejsca, wydarzenia.
Członek Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, Freelancer od 2002 r.,
Laureat pierwszej nagrody w kategorii "Kultura" - Gdańsk Press Photo 2012,
Wystawa fotograficzna 2,28km2 w CSW Łaźnia – 2013,

Data publikacji: 15.01.2015
Spotkanie Klubu Podróżników 15.01.2014

Akwarium Gdyńskie zaprasza na spotkanie Klubu Podróżników, które odbędzie się w czwartek 15 stycznia 2015 r. o godzinie 18.00. Prezentację “Brazylia – wyprawa przyrodnicza: wodospady Iguacu, rozlewiska Pantanal i Amazonia" przedstawi Adam Michalak.
Wstęp wolny, wejście do sali kinowej Akwarium Gdyńskiego przez portiernię od strony falochronów (tak jak do biur).

Data publikacji: 01.01.2015
Sprawozdanie z realizacji programu Błękitna Akademia 2014

Błękitna Akademia? to program szkoleń, warsztatów, zajęć (m.in. metoda projektu) kierowany do szerokiego grona odbiorców z województwa pomorskiego. W ramach Błękitnej Akademii zrealizowaliśmy trzy zadania przeznaczone dla różnych odbiorców:
Szkolenie "POTENCJAŁ WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO - WALORY PRZYRODNICZE I OCHRONA GATUNKOWA" kierowane do studentów uczelni pomorskich (zadanie 1), czyli być może przyszłych nauczycieli
Program PRZYRODA - PRZYGODA dla nauczycieli i edukatorów już pracujących (zadanie 2),
Projekt "Nasza rzeka wpływa do rezerwatu Beka" kierowany do uczniów szkół gimnazjalnych (zadanie 3), którym zaproponowaliśmy udział w zajęciach i projekcie badawczym.
Pełne sprawozdanie z realizacji >>

Data publikacji: 03.11.2014
Konkurs fotograficzny 03.11.2014

Odwiedziliście nas? Macie miłe wspomnienia uwiecznione na zdjęciach? Akwarium Gdyńskie MIR-PIB ogłasza konkurs fotograficzny zatytułowany “Moje wspomnienie z Akwarium Gdyńskiego”. Konkurs rozpoczyna się 03.11, fotografie można nadsyłać do 06.02.2015 roku. Prace można nadsyłać na adres akwarium.edukacja@mir.gdynia.pl. Więcej informacji poniżej.
Regulamin