AKTUALNOŚCI

Data publikacji: 29.01.2016
Walentynki 14.02.2016

Osoby odwiedzające Akwarium Gdyńskie 14 lutego będą mogły wziąć udział w atrakcjach przygotowanych specjalnie z okazji Dnia Zakochanych.
W programie:
 • Wykład „Miłość mieszkańców podwodnego świata”
  (12.00, 13.00, 14.00), Sala Kinowa.

  Prezentacja dzięki, której dowiemy się o troskliwych tatusiach wśród ryb czyli o samcu konika morskiego i igliczni, jak matronica w ciemnościach głębin odszukuje partnera, czy istnieją ryby, które mogą zmieniać płeć? O tych zagadnieniach i opiekuńczości wśród zwierząt opowie pracownik Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB.


 • Quiz „Miłość w podwodnym ogrodzie”
  do pobrania w kasie.

  Rozwiązywanie zagadek pozwoli na aktywne i intrygujące zwiedzanie ekspozycji w niecodzienny sposób. Na potrzeby quizu akwaria oklejone zostaną naklejkami z informacjami na temat miłosnych upodobań mieszkańców naszego ogrodu zoologicznego. Za poprawnie rozwiązany quiz uczestnicy otrzymają drobny upominek (magnes lub naklejkę do odbioru w punkcie e-guide, I piętro).


 • Wystawa fotografii „ Różne oblicza miłości”
  Galeria
Wszystkie atrakcje będą dostępne dla zwiedzających w ramach biletu wstępu, w godzinach od 10.00 do 17.00.

Data publikacji: 29.01.2016
Ferie Pod Wodą 15.02 – 28.02.2016

Ferie zimowe są czasem, w którym uczniowie, nauczyciele oraz rodzice mogą zaczerpnąć oddechu w przerwie od codziennych obowiązków. To też dobry okres na zregenerowanie sił przed kolejnym semestrem wytężonej pracy, a mało co ma takie zdolności przynoszenia ukojenia jak woda. Tegoroczne Ferie w Akwarium Gdyńskim to niezwykła podróż przez wszystkie oceany, odkrycie skrywanych przez nie tajemnic i okazja do poznania zwierząt żyjących pod taflą wody. Zajęcia mikroskopowe, plastyczne, zabawa przynosząca wiedzę przyrodniczą oraz bezcenny czas spędzany całą rodziną. To właśnie przepis Akwarium Gdyńskiego na udane ferie.
WSTĘP: Wszystkie atrakcje ferii znajdują się w cenie biletu. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc grupy zorganizowane proszone są o zgłaszanie chęci udziału w programie ferii drogą telefoniczną: +48 587 326 620


Więcej informacji >>

Data publikacji: 27.01.2016
Spotkanie Klubu Podróżników

Akwarium Gdyńskie MIR-PIB (Aleja Jana Pawła II nr 1, Gdynia) zaprasza na spotkanie Klubu Podróżników, które odbędzie się w czwartek 28 stycznia o godzinie 18.00. Prezentację „Moje Himalaje - Indie i Nepal” przedstawi Magdalena Jończyk.
Wstęp bezpłatny, wejście do sali kinowej Akwarium Gdyńskiego przez portiernię od strony portu jachtowego (tak jak do biur).

Data publikacji: 22.01.2016
Niedziela dla Babci i Dziadka
Najlepszy prezent dla babć i dziadków? Wspólnie spędzony czas! W niedzielę zapraszamy do Akwarium - wszystkie babcie i dziadkowie będą mieli tego dnia WSTĘP BEZPŁATNY! Warunek jest tylko jeden - wizyta wraz z wnukami!
Zapraszamy!

Data publikacji: 12.01.2016
Spotkanie Klubu Podróżników

Akwarium Gdyńskie MIR-PIB (Aleja Jana Pawła II nr 1, Gdynia) zaprasza na spotkanie Klubu Podróżników, które odbędzie się w czwartek 14 stycznia o godzinie 18.00.

Prezentację „Iran” przedstawi Katarzyna Łosiewicz.
Wstęp wolny, wejście do sali kinowej Akwarium Gdyńskiego przez portiernię od strony falochronów (tak jak do biur).

Data publikacji: 07.01.2016
Noc Biologów

Już po raz kolejny Akwarium Gdyńskie przyłącza się do organizacji Nocy Biologów, czyli ogólnopolskiej imprezy popularyzującej nauki przyrodnicze. Z tej okazji 15 stycznia zapraszamy do odwiedzenia Akwarium, poznania nocnych zachowań naszych zwierząt oraz wspólnego przeprowadzenia wodnych eksperymentów.
UWAGA! Wszystkie miejsca udostępnione na www.nocbiologow.pl jak i bezpośrednio przez Akwarium Gdyńskie są już zarezerwowane.
Harmonogram:
Podwodny ogród zoologiczny zaprasza do wspólnego eksperymentowania i zwiedzania po zmroku.
17:00 Zwiedzanie zakątków Akwarium z jego kierownikiem. Jak zwierzęta zamieszkujące Akwarium Gdyńskie zachowują się po zmroku? Jaki tajemnice kryją w sobie zaplecza akwarystyczne? Jak wygląda hodowla zwierząt w podwodnym zoo? Na wędrówkę po znanych i nieznanych korytarzach Akwarium zaprasza sam Kierownik.
19:00 Zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego oraz wodne eksperymenty. Podwodny ogród zoologiczny zaprasza do wspólnego eksperymentowania i zwiedzania po zmroku. Jak wygląda zima w morzu? Czym jest wyporność, a czym haloklina? Jak zwierzęta zamieszkujące Akwarium Gdyńskie zachowują się po zmroku?
Udział we wszystkich wydarzeniach jest BEZPŁATNY.