LokalizacjaSamochód -

Jeżeli zamierzacie wybrać się samochodem, to jadąc główną arterią miasta zobaczycie Dworzec Główny. W jego okolicach musicie skręcić w ul. 10 Lutego. Jadąc wciąż prosto dotrzecie aż do końca al. Jana Pawła II, a tym samym do Akwarium Gdyńskiego MIR. Przed budynkiem znajduje się duży parking dla samochodów osobowych.

Autobus -

Środkami komunikacji miejskiej można dojechać w okolice skrzyżowania ulic: Świętojańskiej i 10 Lutego. Dalej spacerkiem ok. 800 m. W czasie wakacji kursuje specjalny autobus nr 050 przewożący pasażerów z Dworca Głównego do Przystani Tramwaju Wodnego, którym można dojechać bezpośrednio pod budynek Akwarium Gdyńskiego MIR.

Pociąg -

Jeżeli korzystacie z kolei to najlepiej wysiąść na stacji Gdynia Główna. Stąd można dojść pieszo - ok. 1,5 km - ul. 10 Lutego przez Skwer Kościuszki na koniec alei Jana Pawła II, gdzie znajduje się Akwarium Gdyńskie MIR.

Autokar -

Grupy zorganizowane przyjeżdżające autokarami mogą dojechać pod budynek Akwarium, ale parkingi dla autokarów znajdują się na początku al. Jana Pawła II.

Statek -

Wczasowicze wypoczywający w rejonie Zatoki Gdańskiej mogą przypłynąć statkami białej floty, kursującymi m.in. z Gdańska, Sopotu, Helu i Jastarni. Statki cumują przy Nabrzeżu Pomorskim, skąd dojście do Akwarium Gdyńskiego zajmuje ok. 2 min.